Jaki dron do 1000 zł kupić?

Bardzo często jest tak, że chcemy realizować swoje pasje, jednak nie dysponujemy wystarczającą ilością gotówki do tego. W znacznej większości przypadku sytuacja tego typu kończy się zakupem tańszego sprzętu. Podobnie jest w przypadku dronów. Wiele osób decyduje się na kupno drona do 1000 zł, aby nauczyć się nim sterować i jednocześnie spełniać się w swojej pasji. Zatem, jaki dron do 1000 zł jest najlepszy?

Parametry drona do 1000 zł

Wybierając drona do 1000 zł, nie można zapomnieć, że jest to urządzenie posiadające mechaniczne, często ostre elementy, które mogą wyrządzić krzywdę. Dlatego radzimy, aby w pierwszej kolejności zadbać o swoje bezpieczeństwo, a dopiero później rozpocząć zabawę.

Przechodząc do parametrów, w pierwszej kolejności podpowiemy, jakiego rodzaju drona wybrać. W budżecie tym znaczną część urządzeń będą stanowić quadrocoptery i drony wyposażone w dwa śmigła. Z czystym sumieniem radzimy wybierać maszyny pierwszego typu. Obecność 4 śmigieł sprawi, że sterowanie dronem będzie znacznie łatwiejsze, a co za tym idzie – szybciej nauczymy się pilotować i mniej zaliczymy wypadków.

Warto również, aby była możliwość sterowania dronem z poziomu smartfona. Aplikacje wydawane przez producentów charakteryzują się większą ilością funkcji w porównaniu do aparatury. Dzięki nim pilotowanie będzie ograniczać się tylko do wskazywania kierunku na ekranie lub ustalania współrzędnych celu.

Wyjątkiem są osoby, które dotychczas często miały do czynienia z aparaturą. Zdecydowanie wygodniej będzie im się korzystało z dołączonego do zestawu urządzenia, trzeba jedynie zwrócić uwagę na to, czy posiada ono ekran podglądu kamery.

⇒ Interesują Cię tańsze drony? Sprawdź nasz ranking dronów do 500 zł.

Ostatnim elementem, który poruszymy w kwestii parametrów, jest sama kamera. To właśnie ze względu na nią kupujemy drona, dlatego powinna oferować jak najlepszą jakość. Obecnie na rynku mamy urządzenia, które posiadają fabrycznie zamontowaną kamerę, która pozwala na nagrywanie filmów w jakości 720p z prędkością 30 klatek na sekundę. Dlatego też radzimy decydować się na tego typu sprzęt.

Zasięg drona do 1000 zł

Tak tani dron powinien nam służyć jedynie do nauki sterowania, dlatego zasięg nie musi być duży. Optymalnie będzie wybrać urządzenie o maksymalnym zasięgu kilkuset metrów. Dzięki temu dron w każdym momencie będzie w zasięgu naszego wzroku. Zasięg powinien być również niewielki, kiedy dysponujemy kamerą niskiej jakości. Prawidłowe rozpoznanie odległości od przeszkody w takim przypadku może być trudne, dlatego jesteśmy ograniczeni jedynie do własnego wzroku.

Maksymalny czas lotu

Wybór tego parametru powinien zależeć głównie od preferencji użytkownika. Jeśli zamierzasz odbywać długie sesje w powietrzu i nie chcesz często wracać do domu, aby ładować drona – wybierz takiego, który cechuje się długim czasem działania na jednym ładowaniu. Warto w tym miejscu nadmienić, że drony wyposażone w najwydajniejsze ogniwa są w stanie spędzić w powietrzu nawet 40 minut.

Z kolei, gdy czas lotu nie ma dla Ciebie znaczenia, skup się na innych parametrach, a resztę pozostaw losowi. Dobrym rozwiązaniem jest zakup sprzętu, który umożliwia wymianę baterii na drugą. Wtedy, gdy ta zainstalowana w dronie wyczerpie się, wymienisz ją na w pełni naładowaną. Wadą tej decyzji może być natomiast konieczność poniesienia dodatkowych kosztów.

Wybór drona do 1000 zł może nie być łatwy. Dlaczego? Zazwyczaj pragniemy więcej, niż są nam w stanie zaoferować urządzenia dostępne w naszym zasięgu cenowym. Nie wolno się jednak zrażać i szybko poddawać, gdyż odnalezienie najlepszego drona w tym budżecie jest możliwe, co pokazuje duże grono zadowolonych użytkowników.

Ranking dronów do 1000 zł 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również