Jaki dron na początek? Cechy dronów i ranking

Droniarstwo jest pasją, która wymaga nie tylko pewnej ilości gotówki, ale również wiedzy. Jednak o tym, jakie założenia trzeba spełnić, aby w pełni legalnie korzystać z dużego drona na terenie Polski, powiemy w innym artykule. Dzisiaj natomiast skupimy się na wiedzy na temat sprzętu, którą powinien posiadać każdy pasjonat zdalnie sterowanych maszyn latających. W szczególności podpowiemy, jaki dron na początek będzie najlepszy.

Wielkość drona na początek

Aby sterowanie dronem było możliwie najłatwiejsze i nie zniechęciło nas już na samym początku, warto wybrać możliwie mały sprzęt. Dzięki niewielkim wymiarom pilotowanie maszyny będzie zdecydowanie łatwiejsze. Ponadto małe rozmiary przyczynią się do ograniczenia uszkodzeń, które w przypadku posiadania dużego drona i niewielkich umiejętności mogłyby się zdarzać nagminnie.

Generacja drona

Mimo iż o dronach wiemy od niedawna, prawdą jest, że obecnie na rynku mamy trzecią generację tych urządzeń. Wyróżniają się one tym, że poprzednie wersje były zwyczajnie uboższe w zastosowane rozwiązania technologiczne. Brakowało wielu funkcji ułatwiających sterowanie, a co za tym idzie znacznie częściej zdarzały się różnego typu kraksy i uszkodzenia. Dlatego wybierając drona na początek, zwróć uwagę na to, czy jest on możliwie najnowszy. Nie zapomnij również sprawdzić, jakie funkcje dla początkujących posiada dane urządzenie.

Zasilanie drona dla początkujących

Wszystkie drony zasilane są z umieszczonych na ich pokładzie pakietów akumulatorów. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że to od wielkości drona zależy, jakiej pojemności baterie zostały użyte. Zgodnie ze stwierdzeniem tym, w mniejszych urządzeniach znajdziemy małe pakiety pozwalające na jedynie parę minut lotu.

Czas jednak nie odgrywa najważniejszej roli, a to, żebyśmy mogli wymienić baterię na drugą w dowolnym momencie. W ten sposób czas, jaki spędzimy na szlifowaniu umiejętności sterowania, znacznie się zwiększy. Wystarczy jedynie wylądować, zmienić baterię i znów można wzbijać się w powietrze.

Jakie funkcje pomagają w sterowaniu dronem?

Na początku, aby ułatwić sobie naukę latania najlepszym wyborem będzie dron posiadający szereg funkcji dodatkowych, dzięki którym często unikniemy zniszczenia urządzenia. Do funkcji tych zaliczamy:

  • Headless – dzięki tej opcji sterowanie dronem nie będzie zależne od jego orientacji w terenie.

  • Funkcja powrotu do nadajnika – szczególnie przydatna, gdy wlecimy tam, gdzie nie powinniśmy i nie potrafimy wrócić. Dron samoczynnie wróci nad naszą głowę, omijając wszystkie przeszkody.

  • Automatyczny start i lądowanie – to w zasadzie dwie funkcje, dzięki którym dron samoczynnie wystartuje i wyląduje. Dzieje się to najczęściej po naciśnięciu wybranego przycisku umieszczonego na aparaturze lub ekranie smartfona. Warunkiem wykonania ruchu jest to, aby urządzenie znajdowało się w zasięgu nadajnika.

Czy kamera w dronie na początek jest niezbędna?

Kamera w dronie do nauki latania nie jest niezbędnym elementem. Jednak urządzenia tego typu kupujemy głównie do filmowania terenu z lotu ptaka, dlatego w pełni zrozumiałym krokiem jest kupno drona fabrycznie wyposażonego w oko kamery.

W przypadku urządzenia nagrywającego ważne są cztery aspekty: maksymalna rozdzielczość filmów, liczba nagrywanych klatek, nośnik danych i czas działania akumulatora. Każdy z wymienionych parametrów powinien być jak najwyższy, aby powstające nagrania były jak najlepszej jakości. Idealne parametry kamery do drona to rozdzielczość na poziomie FullHD, nagrywanie z prędkością przynajmniej 30 klatek na sekundę na dużą kartę pamięci i czas działania na wbudowanym akumulatorze przynajmniej 30 minut.

⇒ Zastanawiasz się jaki dron na prezent kupić? Poznaj nasz ranking 2019!

Wybór drona na początek nie jest łatwy. Wiedza o urządzeniach tego typu jest powszechnie dostępna, jednak często musimy zasięgnąć informacji w bardziej fachowym źródle i poświęcić nauce wiele czasu. Mimo to ilość rozrywki, jaką otrzymujemy w zamian opanowania sztuki sterowania dronem, w pełni rekompensuje trudy związane z poznaniem branży.

Drony dla początkującego – Ranking 2019

Inni droniarze szukali także:

  • dron dla początkujących 2019
  • jaki dron dla początkujących?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *