Jaki dron do 500 zł? Najważniejsze cechy i ranking

Wydawać by się mogło, że w kwocie do 500 zł znalezienie najlepszego drona nie jest możliwe. Jednak nie jest to prawda, ponieważ w budżecie tym z powodzeniem znajdziemy urządzenie, dzięki któremu nie tylko nauczymy się pilotować maszyny autonomiczne, ale również nagramy dobrej jakości materiał wideo. Jaki dron do 500 zł jest najlepszy? Sprawdź, na jakie cechy zwracamy uwagę i jakie produkty prezentujemy w rankingu dronów do 500 zł.

Wielkość drona do 500 zł

Na wstępie musimy zaznaczyć, że drony do 500 zł nie będą duże, dlatego idealnie nadają się do nauki latania. Ich szerokość, z reguły nie przekracza 60 cm, co sprawia, że można wykorzystać je w zamkniętych budynkach. Ponadto sprzęt we wspomnianym budżecie nie jest również wysoki, co ma ogromne znaczenie podczas uczenia się sterowania.

Lżejszym i mniejszym urządzeniem lata się łatwiej. Ma też mniejszy moment bezwładności, szybciej reaguje na polecenia z kontrolera i ma bardzo dobry stosunek mocy do masy. Dron do 500 zł jest idealny do nauki i szlifowania umiejętności przed przesiadką na duże i mocne drony, nazwijmy je „zawodowe”. Zazwyczaj wykonane są w takiej technologii, która chroni urządzenie przed nadmiernym uszkodzeniem i wybacza sporo błędów w pilotażu. Mają jeszcze jedną zaletę – przez ich niewielkie wymiary doskonale nadają się do przewożenia. Wyprawa w góry czy nad rzekę może pozwolić na nakręcenie krótkiego filmu który w zachwycający sposób wzbogaci nasze wspomnienia. A 60 cm zmieści się w większości samochodowych bagażników.

Zasięg drona do 500 zł

Mimo iż drony do 500 zł nie grzeszą wymiarami i zaawansowaniem technologicznym, zastosowana w nich aparatura pozwala na oddalenie się od aparatury na nawet 100 metrów. Dzięki temu podczas nauki możemy w stu procentach poznać wszystkie aspekty pilotowania drona. Dowiesz się, jak zachowuje się urządzenie, będąc zarówno bezpośrednio przy Tobie, jak i w pewnej odległości. Jest to niezwykle ważne, ponieważ droższe maszyny poruszają się znacznie szybciej, dlatego konieczne jest dobre opanowanie aparatury.

Czas lotu i ładowania drona

Jak można łatwo wywnioskować, maksymalny czas, przez jaki dron będzie mógł unosić się w powietrzu, również jest ograniczony przez wymiary. Mimo to oferowane dzisiaj urządzenia pozwalają na latanie przez nawet 40 minut, co jest w pełni wystarczające do tego, aby opanować zarówno sam lot, jak i zaawansowane akrobacje. Loty będą odbywać się z przerwami, jednak w tym czasie będziesz mógł odpocząć i przeanalizować popełnione błędy.

Wbrew pozorom, ładowanie drona do 500 zł nie zajmuje wiele czasu. Z reguły proces ten trwa tyle, ile maksymalny czas lotu lub dwa razy dłużej. Fakt ten jasno pokazuje, że korzystając z jednego zestawu baterii, możemy odbyć kilka sesji w ciągu jednego dnia. Liczba lotów, które możemy wykonać bez przerw zwiększa się, gdy posiadamy i możemy wykorzystać dodatkowe zestawy akumulatorów.

Wytrzymałość drona do 500 zł

Z racji tego, że dron niskobudżetowy będzie wykorzystywany głównie do nauki latania, materiały, z jakich jest wykonany, muszą być jak najwyższej jakości. Dzięki temu cała konstrukcja będzie odporna na uszkodzenia i posłuży zdecydowanie dłużej.

⇒ Jeżeli nie chcesz wydawać aż 500 zł, to koniecznie sprawdź nasz ranking dronów do 300 zł.

W tej kwestii polecamy poszukiwać urządzeń wykonanych z twardego plastiku lub gumy. Rzadko zdarza się, że w tym budżecie dostępne są drony metalowe lub z włókna szklanego. Nie mniej jednak materiały tego typu są zdecydowanie najlepsze i jak tylko masz możliwość zakupu takiego drona – zrób to.

Fly-By-Wire, czyli co ułatwia nam latanie

Przy zakupie drona odradzamy udanie się do popularnych sieci. Najlepszy będzie sklep z fachowcami, w którym oprócz porad znajdziemy też specyfikację nie tylko samego urządzenia, ale i funkcji, jakie posiada. Współczesne drony mają bardzo rozwinięty software, za którym stara się nadążyć cała elektronika wpompowana w te małe urządzenia. Dlatego każda kolejna generacja posiada funkcje ułatwiające pilotowanie drona. Pierwsze przypominały helikoptery sterowane w skomplikowany sposób aparaturą RC, dzisiejsze – mimo korzystania z podobnych rozwiązań – pchnęły rozwój elektroniki i systemów RC daleko do przodu. Każdy przeciętny pilot z lotniskowca powie jedno – najtrudniejsze jest lądowanie i start. W wypadku drona to nie problem – wiele z nich posiada autonomiczny, zautomatyzowany system startu i lądowania. Potrafią też wrócić do nadajnika, jeśli się zgubią i wrócą zanim wyczerpie się ich źródło zasilania. Wszystkie te systemy można znaleźć w specyfikacjach urządzeń, warto więc do nich sięgnąć zanim dokonamy zakupu.

Akcesoria dodatkowe i dołączone do drona

Wśród akcesoriów w pełni rekomendujemy wcześniej wspomniany dodatkowy zestaw baterii. Pamiętaj tylko, aby wcześniej sprawdzić, czy w posiadanym przez Ciebie dronie jest możliwość wymiany ogniwa. Ponadto warto wyposażyć się w gimbala do kamery. Zadaniem tego urządzenia jest niwelowanie wszelkich drgań przenoszonych na kamerę trakcie lotu, dzięki czemu jakość nagrania zdecydowanie wzrośnie.

Nie zapomnij też o plecaku do przenoszenia drona, czy o wszelkiego typu częściach zamiennych niedołączonych do zestawu. Mogą to być zarówno śmigła, jak i dodatkowe silniki, czy elementy obudowy. Wyposażenie się w przedmioty tego typu jest szczególnie ważne, kiedy planujesz dłuższą współpracę z danym urządzeniem. Dzięki nim będziesz w stanie dokonać wszelkich wymian i napraw spowodowanych uszkodzeniami powstałymi w trakcie latania.

Dron do 500 zł – czy warto?

Zdecydowanie warto nabyć drona w tym budżecie, ale pod warunkiem, że będzie służył jedynie do opanowania sztuki pilotowania. Mimo dużego przeskoku technologicznego, jaki zanotowały te urządzenia na przestrzeni lat, nadal, aby cieszyć się dobrym dronem, trzeba zainwestować dość dużo pieniędzy. Konstrukcje niskobudżetowe charakteryzują się zasięgiem na przyzwoitym poziomie, dużą ilością akcesoriów, czy niewielkimi wymiarami, jednak parametry te nie są wystarczające do tego, aby w pełni swobodnie wykorzystywać drona do planowanych zastosowań.

Jeśli ma być to urządzenie które traktujemy czysto hobbystycznie, jako uzupełnienie innej pasji i zwykły sposób na relaks – to do 500 zł w zupełności zaspokoimy swoje zapotrzebowanie. Im dalej i wyżej latają drony, tym są droższe, a ich cenę potęgują jeszcze gimbale, ogniwa, kamery i aparatura. Dlatego jeśli nie chcemy tego wszystkiego mieć na głowie i martwić się, że z każdym startem możemy stracić dość sporą sumę pieniędzy – warto rozejrzeć się za czymś tańszym.

TOP 10 dronów do 500 zł – Ranking 2022

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również