Ranking dronów profesjonalnych

Artykuł ten będzie poświęcony rankingowi profesjonalnych dronów z 2017 roku. Skupimy się w nich na modelach, które cieszą się dużym uznaniem zarówno użytkowników, jak i recenzentów. Ponadto wskażemy, czym wyróżnia się dany dron profesjonalny. Zatem zapraszamy do lektury i dzielenia się własnymi opiniami!

Dron DJI SPARK

Firma DJI znana jest z produkcji dronów, które nie kosztują mało, ale spełniają wszystkie oczekiwania swoich użytkowników. SPARK jest właśnie jednym z tych produktów, który powinny nabyć osoby nieuznające kompromisów. Mimo iż jest to mini dron, w pełni pozwala on poczuć się pilotem zdalnie sterowanej maszyny latającej. Wyposażony jest w cztery, wysokiej jakości silniki, które są w stanie wygenerować duży ciąg.

Ponadto na przodzie urządzenia znajduje się kamera o maksymalnej rozdzielczości 12 megapikseli. Dzięki niej możliwe jest nagrywanie filmów i robienie zdjęć bezpośrednio z pokładu drona. Warto nadmienić, że maksymalna rozdzielczość nagrań wykonywanych przy pomocy DJI Spark to FullHD, dlatego będą one charakteryzowały się naprawdę dobrą jakością. Nie musisz obawiać się również o trudności w sterowaniu, gdyż dron wyposażony jest w moduł 3D i wiele udogodnień innego typu.

Dron DJI Phantom 4 PRO

Seria dronów Phantom jest marką samą w sobie. Z każdym kolejnym urządzeniem firma DJI udowadniała, że wie, jak produkować profesjonalne drony. Taki też jest Phantom 4 PRO, który jest najnowszym produktem z tej rodziny.

Podobnie, jak poprzedni model w naszym rankingu, tak i ten to quadrocopter z kamerą. Phantom 4 jest jednak od poprzednika większy i znacznie lepiej wyposażony. Zastosowano w nim nie tylko wyższej klasy silniki, ale również kamerę zdolną do nagrywania filmów w jakości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Smaczku dodaje fakt, że została ona zamontowana na specjalnym gimbalu, który w pełni niweluje wszelkie drgańa powstałe w trakcie lotu.

Producent zadbał również o wygodę pilotowania. W zestawie wraz z dronem znajduje się aparatura z bardzo dobrze rozlokowanymi przyciskami i gałkami. Jej wielkość również jest idealna, dzięki czemu bardzo dobrze leży w dłoniach. Sterowanie urządzeniem jest też wspierane w sposób elektroniczny. Po naciśnięciu wybranego przycisku na aparaturze lub ekranie smartfona uruchomi się jeden z trybów lotu lub uruchomi się wysoce dopracowana funkcja omijania przeszkód. Dronem DJI Phantom 4 można też sterować w pełni z poziomu smartfona, co jest wygodne dla nowych użytkowników.

Dron Yuneec Typhoon H Advanced

Dron mało znany w opinii publicznej, jednak osoby bardziej zaznajomione z branżą na pewno nie przeszły obojętnie obok tego produktu. Hexacopter posiada sześć, mocnych silników, które są w stanie wygenerować ciąg pozwalący na bardzo precyzyjne latanie. Pod dronem, na specjalnie skonstruowanym gimbalu znajduje się kamera nagrywająca obraz 4K w 30 klatkach i FullHD w aż 120 klatkach na sekundę. Ujęcia powstające przy pomocy tego sprzętu są naprawdę płynne i pozbawione wszelkich, niepotrzebnych poruszeń.

Aparatura drona Yuneec wyposażona jest w ekran, który w czasie rzeczywistym wyświetla wszystkie aktualne parametry drona, a także pozwala je w dowolnej chwili zmienić. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie ustawień do aktualnie panujących warunków.

Nowością, której nie znajdziemy w poprzednich modelach w naszym rankingu, jest funkcja team mode. Pozwala ona sterować dwóm osobom w tym samym czasie. Po jej uruchomieniu jeden operator skupia się na sterowaniu dronem, a drugi zmienia ustawienie kamery. Jest to niewątpliwie bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które zawodowo zajmują się filmowaniem z drona. Krótko mówiąc, bardzo dobry, profesjonalny dron.

DJI Mavic PRO Combo

Kolejny, już trzeci produkt od DJI w naszym rankingu. Tym razem mamy do czynienia z dronem, który sprawdzi się zarówno w rękach profesjonalistów, jak i amatorów. Zasięg Mavic PRO Combo to zawrotne 7 km, dzięki czemu możliwe jest filmowanie nawet bardzo odległego terenu. Łączność pomiędzy dronem, a aparaturą lub smartfonem odbywa się za pośrednictwem autorskiego systemu transmisji DJI OcuSync, który zapewnia znacznie lepszą jakość połączenia w porównaniu do klasycznego Wi-Fi.

Dron wyposażony jest również w szereg funkcji i czujników ułatwiających pilotowanie. Na wstępie warto zaznaczyć, że urządzenie może samo wrócić do punktu startu i ominie przy tym wszystkie przeszkody stojące na jego drodze. Ponadto dron posiada również bardzo dokładny lokalizator GPS, dzięki któremu jest w stanie pokonać wcześniej wyznaczoną trasę. Maksymalna jakość nagrywanego obrazu to FullHD, a czas, jaki urządzenie może spędzić w powietrzu, wynosi około 25 minut.

Dron DJI Inspire 2 Craft

Inspire 2 Craft to dron profesjonalny naprawdę przeznaczony dla profesjonalistów nie tylko ze względu na cenę, ale również sterowanie wymagające posiadania doświadczenia. Maksymalna prędkość, z jaką może poruszać się omawiany dron, to zawrotne 94 km/h, dlatego konieczna jest zawodowa precyzja. Na pokładzie znajdują się systemy znane z poprzednich modeli, jednak mimo to opanowanie drona w powietrzu może stanowić pewną trudność dla początkujących.

DJI Inspire 2 Craft jest w stanie wykrywać przeszkody będące w odległości nawet 30 metrów, dzięki czemu jest w stanie skutecznie omijać je nawet podczas w pełni autonomicznego lotu. Posiada również znacznie unowocześniony system wizyjny niewymagający obecności dodatkowego operatora. Na koniec tylko wspomnimy, że sprzęt ten wyprodukowany został z użyciem dopracowanych, niezawodnych modułów i materiałów, dlatego jego awarie są niezwykle rzadkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *