Najlepsze drony z kamerą

Drony w obecnej fazie są bardzo zaawansowanymi urządzeniami. Nadal są postrzegane przez wiele osób jako zabawki, jednak w rzeczywistości nieumiejętne posługiwanie się sprzętem tego typu może zakończyć się nieprzyjemnym wypadkiem. Wiele krajów, w tym Polska postanowiły w zapisach prawnych umieścić drony, aby nikt nie miał wątpliwości, jak z nich korzystać. Dziś jednak nie będzie o aspektach prawnych, a o dronach z kamerą.

Jaki dron z kamerą na początek?

Dron na początek powinien być przede wszystkim jak najmniejszy. Tyczy się to zarówno urządzeń z kamerą, jak i bez niej. Dronem, który jest niewiele większy od naszej dłoni lub mieści się w niej, będzie zdecydowanie łatwiej sterować. Ponadto latanie będzie możliwe również w zamkniętych pomieszczeniach, co ma szczególne znaczenie podczas nauki sterowania.

Najbardziej w związku z urządzeniami tego typu interesuje nas zazwyczaj kamera. W tym aspekcie panuje zasada im nowocześniejsza, tym lepiej. Staraj się wybrać drona posiadającego jak najlepszą kamerę, aby powstające nagrania z powodzeniem mogły być wyświetlane nawet na dużych ekranach. Małe drony z kamerą są na tyle dobre, że steruje się nimi bardzo komfortowo, ale jednocześnie posiadają one wysokiej jakości kamerę, którą będziemy w stanie z powodzeniem wykorzystać w każdej sytuacji.

Warto zainteresować się również dronem do GoPro. Mimo iż urządzenia te współpracują z kamerami jednego producenta, w sprzedaży dostępne są gotowe zestawy, dlatego dokonując jednego zakupu, otrzymamy pełen komplet drona z kamerą wysokiej jakości. Jest to niewątpliwie bardzo dobre posunięcie, gdyż oszczędzamy nie tylko czas, ale często również pieniądze.

Parametry drona z kamerą

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dron dla osoby początkującej powinien być mały. Co jednak, kiedy mamy już pewne doświadczenie w pilotażu? Wtedy możemy wybrać bezzałogowca bardziej profesjonalnego, a co za tym idzie bardziej zaawansowanego technologicznie.

Dobry dron z kamerą FullHD powinien być na tyle ciężki, aby móc latać w pełni stabilnie. Nie należy jednak przesadzać. Optymalna waga gotowego do lotu urządzenia waha się w granicach 2-4 kg. Jeżeli chodzi o zasilanie drona, tutaj zalecamy konstrukcje czterosilnikowe. Charakteryzują się one dobrym ciągiem, zwinnością, ale są niezwykle łatwe w opanowaniu.

Jeśli chodzi o sterowanie, w tej kwestii panuje pewna dowolność. Osobom, które dotychczas miały do czynienia z urządzeniami zdalnie sterowanymi, zalecamy wybór sprzętu z aparaturą. Dzięki przyzwyczajeniu łatwiej będzie opanować urządzenie i nie będzie konieczności walki z nawykiem. Z kolei dron sterowany smartfonem będzie lepszy dla użytkowników, którzy często korzystają ze smartfona lub tabletu.

Cena drona z kamerą

Ceny urządzeń wahają się od już kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. To, ile kosztuje dron, zależy głównie od jego przeznaczenia, a także zaawansowania. Warto nadmienić, że drony dla osób początkujących lub średniozaawansowanych nie są drogie. Ich cena zazwyczaj zamyka się w granicach 2500 zł. Inaczej sprawa wygląda, kiedy decydujemy się na drona profesjonalnego. Wtedy nie ma górnej granicy cenowej.

Dron z kamerą okazuje się niezwykle potrzebny wielu osobom. Lekki sprzęt latający wykorzystują nie tylko prywatni przedsiębiorcy, ale również służby takie, jak straż pożarna, leśna, czy policja. Drony biorą udział w szacowaniu strat, poszukiwaniu ludzi, czy zabezpieczaniu imprez masowych. Coraz częściej urządzenia tego typu widujemy również w rękach prywatnych, co bezpośrednio świadczy o ich rosnącej popularności.

Ranking dronów z kamerą 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *