Najlepsze drony z kamerą

Drony w obecnej fazie są bardzo zaawansowanymi urządzeniami. Nadal są postrzegane przez wiele osób jako zabawki, jednak w rzeczywistości nieumiejętne posługiwanie się sprzętem tego typu może zakończyć się nieprzyjemnym wypadkiem. Wiele krajów, w tym Polska postanowiły w zapisach prawnych umieścić drony, aby nikt nie miał wątpliwości, jak z nich korzystać. Dziś jednak nie będzie o aspektach prawnych, a o dronach z kamerą.

Jaki dron z kamerą na początek?

Dron na początek powinien być przede wszystkim jak najmniejszy. Tyczy się to zarówno urządzeń z kamerą, jak i bez niej. Dronem, który jest niewiele większy od naszej dłoni lub mieści się w niej, będzie zdecydowanie łatwiej sterować. Ponadto latanie będzie możliwe również w zamkniętych pomieszczeniach, co ma szczególne znaczenie podczas nauki sterowania.

Przy wyborze warto zasugerować się przede wszystkim łatwością obsługi kontrolera i klarownie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy podołamy jego mniejszemu lub większemu skomplikowaniu. Mniej znaczy więcej, prostsze w sterowaniu to niekoniecznie gorsze. Trzeba o tym pamiętać. Jeśli będziemy uczyć się obsługi w domu, nieopatrzny ruch kontrolera może skutkować uszkodzeniem otoczenia lub samego drona a to generuje koszty.

Najbardziej w związku z urządzeniami tego typu interesuje nas zazwyczaj kamera. W tym aspekcie panuje zasada im nowocześniejsza, tym lepiej. Staraj się wybrać drona posiadającego jak najlepszą kamerę, aby powstające nagrania z powodzeniem mogły być wyświetlane nawet na dużych ekranach. Małe drony z kamerą są na tyle dobre, że steruje się nimi bardzo komfortowo, ale jednocześnie posiadają one wysokiej jakości kamerę, którą będziemy w stanie z powodzeniem wykorzystać w każdej sytuacji.

Warto zainteresować się również dronem do GoPro. Mimo iż urządzenia te współpracują z kamerami jednego producenta, w sprzedaży dostępne są gotowe zestawy, dlatego dokonując jednego zakupu, otrzymamy pełen komplet drona z kamerą wysokiej jakości. Jest to niewątpliwie bardzo dobre posunięcie, gdyż oszczędzamy nie tylko czas, ale często również pieniądze.

GoPro ma tę zaletę, że montaż jest banalnie prosty, a jakość uzyskiwanych obrazów – bardzo wysoka. W dodatku jest to kamera bardzo wytrzymała na warunki atmosferyczne, co znacząco rozszerzy nasze pole działania. Jest to urządzenie bardzo lekkie i poręczne. W zestawie z dronem może dać nam obraz naprawdę wysokiej jakości i z niebanalnej perspektywy. Poza tym GoPro jest marką która niepodzielnie lideruje w kategorii małych kamer sportowych dzięki czemu serwis, obsługa i oprogramowanie będą na najwyższym poziomie. Do urządzenia dostępny jest cały szereg uchwytów, klamr i stopek – więc po zdjęciu z drona będzie nam jeszcze służyć w innych pracach. Od kilku lat GoPro potrafi wykonać też fascynujący film 360 stopni, co w połączeniu z dronem może kapitalnie otworzyć nam nowe fotograficzne drogi.

Parametry drona z kamerą

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dron dla osoby początkującej powinien być mały. Co jednak, kiedy mamy już pewne doświadczenie w pilotażu? Wtedy możemy wybrać bezzałogowca bardziej profesjonalnego, a co za tym idzie bardziej zaawansowanego technologicznie.

Dobry dron z kamerą FullHD powinien być na tyle ciężki, aby móc latać w pełni stabilnie. Nie należy jednak przesadzać. Optymalna waga gotowego do lotu urządzenia waha się w granicach 2-4 kg. Jeżeli chodzi o zasilanie drona, tutaj zalecamy konstrukcje czterosilnikowe. Charakteryzują się one dobrym ciągiem, zwinnością, ale są niezwykle łatwe w opanowaniu.

Jeśli chodzi o sterowanie, w tej kwestii panuje pewna dowolność. Osobom, które dotychczas miały do czynienia z urządzeniami zdalnie sterowanymi, zalecamy wybór sprzętu z aparaturą. Dzięki przyzwyczajeniu łatwiej będzie opanować urządzenie i nie będzie konieczności walki z nawykiem. Z kolei dron sterowany smartfonem będzie lepszy dla użytkowników, którzy często korzystają ze smartfona lub tabletu.

Docelowo jednak warto uczyć się obsługi urządzenia za pomocą kontrolera RC. Jest bardziej niezawodny niż tablet czy smartfon, to przede wszystkim. Druga poważna zaleta to fakt, że obsługuje się go bez konieczności patrzenia na niego. Znacznie lepiej możemy wtedy kontrolować ruchy urządzenia w powietrzu. Po trzecie, zasięg aparatury RC jest bardziej stabilny i pewniejszy a także większy niż urządzeń typu smartfon. Po czwarte – jest to urządzenie, które nie będzie obciążone działaniem żadnych innych aplikacji. Dobre drony wracają same w kierunku nadajnika w momencie gdy stracą zasięg, ale jeśli nie mamy tej opcji, warto zainwestować w naukę obsługi kontrolera.

Cena drona z kamerą

Ceny urządzeń wahają się od już kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. To, ile kosztuje dron, zależy głównie od jego przeznaczenia, a także zaawansowania. Warto nadmienić, że drony dla osób początkujących lub średniozaawansowanych nie są drogie. Ich cena zazwyczaj zamyka się w granicach 2500 zł. Inaczej sprawa wygląda, kiedy decydujemy się na drona profesjonalnego. Wtedy nie ma górnej granicy cenowej.

Dron z kamerą okazuje się niezwykle potrzebny wielu osobom. Lekki sprzęt latający wykorzystują nie tylko prywatni przedsiębiorcy, ale również służby takie, jak straż pożarna, leśna, czy policja. Drony biorą udział w szacowaniu strat, poszukiwaniu ludzi, czy zabezpieczaniu imprez masowych. Coraz częściej urządzenia tego typu widujemy również w rękach prywatnych, co bezpośrednio świadczy o ich rosnącej popularności.

Ranking dronów z kamerą 2022

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również