Jaki dron na prezent? Porady i polecane modele

Niezwykle modnymi prezentami w ostatnim czasie stały się drony. Bez względu na to, czy poszukujesz prezentu na komunię, czy Boże Narodzenie – sprzęt latający sprawdzi się idealnie. Jednak jest zasadnicza różnica pomiędzy wybieraniem drona jako prezent z obu wymienionych okazji. Zatem, jakie to różnice? Jaki dron na komunię, a jaki na Gwiazdkę?

Jaki dron na prezent na komunię?

Wybierając drona na komunię, w pierwszej kolejności musisz sobie uzmysłowić, że będzie to prezent dla dziecka. Dlatego też urządzenie nie może być duże, czy trudne w pilotażu, ponieważ szybko ulegnie zniszczeniu. Bardzo dobrze sprawdzają się w tej sytuacji mini drony. Zazwyczaj nie posiadają one zbyt mocnych silników, mają miniaturową kamerę i mieszczą się w dłoni. W związku z tym mały użytkownik będzie mógł latać również w swoim pokoju, co jest niewątpliwą zaletą, ponieważ umożliwia kontrolę.

Parametry w dronach dla dzieci nie mają większego znaczenia. W znacznej większości urządzenia te zasilane są czterema silnikami, a bateria pozwala na około 5-10 minut lotu. Istotną rolę natomiast odgrywa sterowanie. Mini drony dostępne w sprzedaży mają w zestawie aparaturę. Jest to mały kontroler, dzięki któremu dziecko będzie mogło sterować w wygodny sposób. Warto również zakupić drona umożliwiającego sterowanie z poziomu smartfona, gdyż będzie to funkcja, która na pewno spodoba się dziecku.

TOP 5 dronów – prezentów na komunię:

Jaki dron na prezent bożonarodzeniowy?

Aby wybrać dobry prezent bożonarodzeniowy w formie drona, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Czy to prezent dla chłopca, czy dziewczynki?

  • Ile lat ma osoba, którą chcesz obdarować?

  • Czy ma jakieś doświadczenie z dronami?

Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci wybrać idealny sprzęt. Warto skupić się również na indywidualnych preferencjach. Spróbuj dowiedzieć się, jakie dana osoba lubi gadżety, czy może interesuje się dronami z kamerą. Takie informacje pomogą Ci podjąć decyzję w kwestii sprzętu.

Jeżeli chodzi o parametry, wszystko zależy od doświadczenia osoby obdarowywanej, a także Twojego budżetu. Radzimy jednak nie inwestować dużo, z powodzeniem możesz ustalić górny próg na 500 zł. Ponadto staraj się wybrać quadrocopter, czyli dron posiadający 4 wirniki. Taka konstrukcja jest bardzo prosta w pilotażu i jednocześnie uniwersalna. W zestawie powinna znaleźć się aparatura, jednak dobrze jest kupić sprzęt, którym będzie można sterować smartfonem.

Jeśli wybierasz drona z kamerą – postaw na jakość nagrania. Obecnie dostępne w sprzedaży urządzenia mają w zestawie kamerę nagrywającą w jakości FullHD. Jesteśmy pewni, że zadowoli ona każdego.

TOP 5 dronów – prezentów na Boże Narodzenie:

Gdzie kupić drona na prezent?

Niestety, ale Biedronka nie jest dobrym miejscem do zakupu drona. Mimo iż jest to sklep posiadający wiele, taniego sprzętu, zdecydowanie lepiej jest udać się do miejsca, które specjalizuje się w sprzedaży elektroniki. Ponadto polecamy zakupy online, ponieważ w sieci będziesz mieć znacznie większy wybór.

Jak się okazuje, drony mogą być dobrym prezentem na komunię, jak i Boże Narodzenie. Wszystko jednak zależy od tego, dla kogo ma być przeznaczone urządzenie. Jeżeli szukasz prezentu dla chłopca, postaw na urządzenia o agresywnym wyglądzie z ogromem funkcji. Z kolei, gdy obdarowana ma być dziewczynka, lepsze będą konstrukcje o stonowanym wyglądzie i posiadające mniej możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *