Kamera do drona – jakie rozwiązanie jest najlepsze?

Drony w znacznej większości wykorzystywane są do filmowania i robienia zdjęć z wyższej perspektywy. Zatem doskonale sprawdzają się podczas różnego typu imprez plenerowych, wesel, czy tworzenia panoram miast i terenów pozamiejskich. Jednak, aby filmowanie dronem było możliwe, konieczne jest posiadanie odpowiedniej kamery, która będzie przymocowana do korpusu urządzenia podczas lotu. Jaka kamera do drona jest najlepsza? Prezentujemy wszystkie, możliwe opcje i ranking kamer do dronów.

Kamera z zestawu, czy wolnego rynku?

W przypadku kamer do dronów mamy do wyboru dwie opcje:

  • kamera dołączana do zestawu wraz ze sprzętem latającym,

  • kupno kamery na wolnym rynku.

Różnice pomiędzy obiema opcjami są znaczące. Po pierwsze, decydując się na zakup drona wyposażonego w kamerę, jesteśmy zwolnieni z kupna dodatkowego urządzenia. Opcja ta sprawdza się szczególnie dobrze, kiedy zależy nam na tym, aby zaraz po rozpakowaniu sprzętu z pudełka rozpocząć latanie. Wadą tego rozwiązania jest natomiast fakt, że kamery oferowane wraz z dronami nie zawsze są wysokiej jakości. Obecnie niewiele urządzeń tego typu posiada w zestawie wysokiej jakości kamerę fullHD, czy 4K, dlatego finalna jakość nagrań może nie być satysfakcjonująca.

⇒ Nie chcesz osobnej kamery? Poznaj najlepsze drony z kamerą w 2022 r..

Jeśli chcesz zakupić osobno drona i kamerę musisz wykazać się niebywałą dokładnością, gdyż nie każda kamera będzie pasować do danego sprzętu. W zamian jednak otrzymujesz pełną kontrolę nad jakością nagrania i wykorzystywanej technologii. Ponadto w każdej chwili możesz dokonać zmiany, co w przypadku ściśle scalonych konstrukcji nie zawsze jest możliwe. Rozwiązanie to wymaga jednak poczynienia dodatkowej inwestycji, na którą należy być przygotowanym.

Kamera do drona – czym się cechuje?

Jak już wspomnieliśmy, nie każda kamera pasuje do każdego drona. Dlatego konieczna jest wiedza, dzięki której będziesz mógł podjąć odpowiednią decyzję w kwestii wyboru danego urządzenia. Poniżej prezentujemy zestaw cech, na które musisz zwrócić uwagę, kupując kamerę do drona.

Waga kamery do drona – najważniejszy parametr

Waga kamery jest niezwykle istotnym parametrem. Dlaczego? Drony, podobnie jak wszystkie maszyny latające charakteryzują się jasno określonym udźwigiem. Jeżeli podana przez producenta wartość zostanie przekroczona, maszyna nie wzniesie się lub nawet spadnie w trakcie lotu. Aby uniknąć zniszczenia drona, sprawdź dokładne wytyczne podane przez jego producenta i kup kamerę o wadze mniejszej niż ta w specyfikacji.

Wymiary kamery a mocowanie

Producenci do większości oferowanych przez siebie dronów oferują również szereg dodatkowych akcesoriów. Wśród nich znajdziemy, między innymi mocowania do kamer. Warto na elementy tego typu zwrócić szczególną uwagę, ponieważ to właśnie dzięki nim możliwe jest przenoszenie kamery za pomocą drona.

Najbardziej istotne są wymiary kamery. Muszą one być na tyle odpowiednie, aby bez problemu możliwe było połączenie kamery z mocowaniem i finalnie z dronem. Wybierając urządzenie nagrywające, zwróć szczególną uwagę na jego szerokość, wysokość i grubość, aby nie okazało się, że nie pasuje ono do dostarczanego przez producenta drona zestawu.

Jakość nagrania w kamerze do drona

Bez względu na to, czy kupujesz kamerę osobno, czy jest ona dostarczana razem z dronem – zawsze wybieraj urządzenie oferujące najwyższą jakość nagrania. Składa się na to zarówno rozdzielczość samego filmu, jak i liczba nagrywanych klatek na sekundę. Obecnie standardem w przypadku kamer do dronów staje się rozdzielczość FullHD i nagrywanie z prędkością 30 klatek na sekundę. Dlatego też zalecamy poszukiwania sprzętu o właśnie takich parametrach. Zapewni on krystalicznie czyste i płynne filmy nawet w bardzo trudnych i dynamicznych warunkach.

Wybór kamery do drona może być nie lada wyzwaniem. Mimo iż często urządzenia do nagrywania dostarczane są razem z dronami, nie wiemy, na co się zdecydować. Wiele problemów sprawia również dobór kamery osobno względem maszyny latającej. W każdym przypadku warto jednak postawić na najwyższą jakość nagrań, gdyż filmy tworzone z perspektywy lotu ptaka mogą być naprawdę malownicze.

Ranking kamer do dronów 2022

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również